Znakomite wyniki Gabriela Kowalskiego w Pucharze Świata


W Lignano Sabbiadoro we Włoszech odbyły się pływackie zawody Pucharu Świata z udziałem zawodnika PSP Swim Płock Gabriela Kowalskiego, którego trenerem  jest Marek Stasiak.

Gabriel Kowalski jest niepełnosprawnym pływakiem, startującym nie tylko w barwach naszego klubu, ale także w reprezentacji Polski. Właśnie z kadrą narodową wystartował w Lignano Sabbiadoro we Włoszech, gdzie odbyły się zawody Pucharu Świata w pływaniu.
Startował w kategorii junior w trzech konkurencjach pływackich i trzykrotnie stawał na podium, także na najwyższym jego stopniu, zdobywając trzy medale.
Gabriel wygrał wyścig na 50 m stylem dowolnym oraz dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium, najpierw w konkurencji 100 m stylem dowolnym, a potem w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym.
Chociaż Gabriel poprawił swoje rezultaty, to niestety zabrakło kilku setnych sekundy, by zdobyć minimum i wystartować w Parapływackich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Dla naszego zawodnika to nie jest problem, bo on kocha pływanie. Jednak będzie musiał przez najbliższe tygodnie zapomnieć o wejściu do basenu. Jak się dowiedzieliśmy, w tym tygodniu pływak będzie operowany w Instytucie Onkologii w Warszawie. Jego stan zdrowia uległ pogorszeniu.
Życzymy dużo zdrowia i czekamy na kolejne dobre informacje z aren pływackich. 

Zapraszamy do obejrzenia pięknych startów Gabrysia.


100 metrów stylem dowolnym


100 metrów stylem grzbietowym


50 metrów stylem dowolnym