Otylia Swim Cup – Lublin, 8-9.05.2021


Otylia Swim Cup to prestiżowe zawody pływackie organizowane przez fundację Otylii Jędrzejczak. Bardzo dobrze radziła sobie na nich ekipa najmłodszych pływaków PSP SWIM Płock. Podczas silnie obsadzonych zawodów, które odbyły się 8 i 9 maja 2021 roku na 50 metrowej
pływalni w Lublinie, nasz klub dzielnie reprezentowali:
 🏊🏻‍♀️Stępniak Julia 🏊🏻‍♀️Suszko Zuzanna  🏊🏼‍♂️Moryc Ernest  🏊🏼‍♂️Załęski Mateusz 🏊🏼‍♂️Załęski Tadeusz.
 
👉Ernest Moryc wywalczył 🏊🏼‍♂️🥈srebro na 100 m. st. klasycznym i 🥉brąz w tym samym stylu na dystansie o połowę krótszym. 
 
👉Mateusz Załęski zdobył 2️⃣🥉 dwa brązowe medale w stylu grzbietowym – na dystansach 50 i 100m. Dodatkowo, dzięki zdobytym punktom w klasyfikacji FINA został 5️⃣ piątym najlepszym zawodnikiem w kat. wiekowej chłopców z rocznika 2011.
 
👉Tadeusz Załęski wywalczył 🥉brąz na bardzo wymagającym dystansie 200 m. stylem dowolnym.
 
👉 Julia Stępniak w swoim pierwszym wyścigu w życiu na dystansie 100 m. stylem klasycznym zajęła bardzo dobre 4️⃣ miejsce, a w klasyfikacji swojego rocznika 2011 uplasowała się na 8.miejscu.
 
👉 Zuzia Suszko pobiła swój rekord życiowy na dystansie 50 m. stylem grzbietowym, co na pływalni olimpijskiej (50 metrowej) jest sporym wyczynem.
 
Nasza mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, dopingowała wszystkich zawodników oraz wręczała medale. Gratulujemy naszym najmłodszym pływakom osiągniętych wyników. Jesteśmy przekonani, że udział w zawodach takiej rangi oraz spotkanie z naszą mistrzynią olimpijską będą dla nich motywacją do dalszej, wspaniałej pracy na treningach – pamiętając, że najważniejsze jest zawsze zwycięstwo nad samym sobą.
 
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo ze starów i ceremonii medalowej. Filmy dostępne są po kliknięciu w poniższe zielone linki, przekierowujące do indywidualnych podstron pływaków.