Od Młodzika do Olimpijczyka – Warszawa 13.03.2021

Za nami trzecie eliminacje OMDO, czyli ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci, w ramach programu  „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” organizowanych  przez Akademicki Związek Sportowy w Warszawie.

Zawody zostały rozegrane jednocześnie na dwóch warszawskich pływalniach, w sześciu kategoriach wiekowych. Rywalizowało łącznie 987 dziewcząt i chłopców z roczników 2007-2012. Wśród 62 klubów pływackich, Płock reprezentowało czterech naszych zawodników:           Tomasz Dolny, Tadeusz Załęski, Ernest Moryc i Mateusz Załęski.

Mateusz Załęski wywalczył brązowy medal stylem klasycznym  oraz  czwarte miejsce   „grzbietem”. Ernest Moryc został wyróżniony dyplomem za zajęcie 6 miejsca „żabką” na dystansie 50 metrów.  Warto tu nadmienić, że poziom zawodów był bardzo wysoki, a o zajętych miejscach w poszczególnych konkurencjach decydowały setne sekundy. Pozwoliło to naszym podopiecznym ustanowić na zawodach OMDO, łącznie  8 nowych rekordów życiowych.

Gratulujemy kolejnych sukcesów oraz dziękujemy za wytrwałość i ogrom codziennej  pracy naszych trenerów i zawodników.